Horoskopi i datës 17 Maj 2020
Filloni ditën sot me këshillat e yjeve

Dashi

Image

Sot mund ta keni të vështirë të shprehni ndjenjat tuaja plotësisht.  Çdo përpjekje për të bashkbiseduar mund të keqkuptohet. Emocionet dhe dyshimet që ndjeni prej sa kohësh ju pengojnë. Mos e bllokoni veten tuaj, lërini emocionet tuaja të marrin rrjedhën e tyre, gjithsesi mos u nxitoni të merrni vendime sot. Kini durim, durimi është çelësi kryesor që do t'ju bëjë triumfues. Prisni derisa gjërat të jenë të qarta.

Demi

Image

Ju mund të jeni ndier disi të irrituar në iniciativat tuaja gjatë ditëve të kaluara. Pengesat e jashtëme (siç janë ngjarjet në lidhje me pandeminë) ose kufizimet e brendshme (siç është apatia juaj) paraqitën një sfidë të qartë. Duke e marrë këtë parasysh, disa çështje duhet të zgjidhen në mënyrë  të bëni ndonjë përparim të vërtetë. Dita në vijim mund t'ju japë një mundësi për të zgjidhur këto çështje një herë e përgjithmonë.

Binjakët

Image

Do të jetë një ditë stimuluese! Do të ndiheni të shkëlqyeshëm dhe nuk do të keni asnjë problem të kanalizoni tërë energjinë tuaj në aktivitetet tuaja. Por mos u çuditni nëse hasni ndonjë rezistencë. Sado krijuese të jenë idetë tuaja, ato mund të mos i përshtaten të gjithëve. Në fakt, mund të hasni rebelim nga dikush që e konsideruat një aleat të pakushtëzuar. Jini bindës dhe përfundimisht do të  arrini qëllimin tuaj sot.

Gaforrja

Image

Kini kujdes që të mos e humbni temperamentin tuaj sot. Keni filluar të shqetësoheni pak nga pak këto ditë, pavarsisht nga natyra juaj e guximshme  ju ndiheni të frustruar nga kufizime financiare dhe profesionale, për të mos thënë  nga çdo gjë nga realitetet e jetës gjatë COVID-19. Është e kotë të argëtosh dhe ushqesh iluzionet e zakonshme madhështore tani. Për më tepër, nëse e bëni këtë, mund të prisni disa konfrontime. Mbase duhet të filloni të jeni më konservatorë, dëgjoni sugjerimin.

Luani

Image

Sot koha do të ndalet dhe madje mund të duket se shkon prapa. Përdorni këtë pauzë për të reflektuar në motivimet tuaja. Të dhëna nga Yjet duket se sugjerojnë që ju jeni duke zgjidhur pyetje që kanë të bëjnë me fatin e një personi tjetër. Ndoshta ju duhet të kaloni  kohë edhe  duke marrë parasysh të ardhmen dhe duke menduar për fatin tuaj.

Virgjëresha

Image

Në përgjithësi, klima është e tensionuar në internet dhe në shtëpi. Do të ndjeni shqetësim dhe dëshirë për ndryshim, por gjithashtu do të ndjeni një ngurrim për të bërë ndonjë lëvizje të vërtetë në atë drejtim. Duke pasur parasysh që bota është në pauzë tani, opsionet tuaja janë të kufizuara. Përvoja juaj ju thotë se ankesat që nuk çojnë në veprim janë të pakuptimta. Atëherë, pse të mos  jetë ky katalizatori që provokon aksjonin dhe ndryshimin?

Peshorja

Image

Ju mund ta interpretoni ditën përpara si një pyetje me fund të hapur për ju. Ju mund të keni vënë re disa aspekte fizike ose psikologjike të vetes të pakëndshme që ju bëjnë të ndiheni keq. Gjatë ditës do të të detyrojë të ndërmarrësh veprime për të korrigjuar atë qëndrim. Tregohuni më  të guximshëm. Vetëm duke ndarë shqetësimet tuaja me një mik apo të afërm të besuar, ju do të arrini një marrëveshje të madhe.

Akrepi

Image

Ndonjëherë njerëzit mund t'ju qortojnë se nuk dini të silleni me takt në marrëdhënie. Sidoqoftë, energjitë e sotme planetare janë të sigurta se do t'ju ndihmojnë të jeni më të ndjeshëm ndaj të tjerëve. Do të ndjeheni sikur papritmas keni një kapacitet shumë më të madh për të dëgjuar. Pavarësisht nëse është e vërtetë apo jo, njerëzit do të kenë përshtypjen se nuk jeni më kaq të vetë-përqendruar dhe egoistë. Lerini ta besojnë!

Shigjetari

Image

Ju keni një aftësi të pazakontë për të bërë një situatë të duket më pak dramatike. Sot, ju do të dëshmoni kriza të të gjitha llojeve, qoftë globale apo personale. Ju do të jeni ai që dotë qetësoni njerëzit dhe ai që mund ta përmbledhë situatën në mënyrë objektive, pa panikuar ose ekzagjeruar. Kjo, e shoqëruar me qetësinë tuaj legjendare, bën një kombinim të shkëlqyeshëm që njerzit t'ju besojnë plotësisht. Sot është dita juaj pğer të qënë Her. Shijojeni.

Bricjapi

Image

Guxoni të shprehni idetë tuaja pa frikë nga tallja. Kjo është ajo që yjet duhet të thonë për ju sot. Dhe kjo është pikërisht ajo që ju duhet të dëgjoni, sepse frika nga tallja është përgjithësisht thembra juaj e Akilit. Sfida për ju është të thoni qartë atë që mendoni pa u referuar ose huazuar idetë e të tjerëve. Origjinaliteti është i mirëseardhur, prandaj bëhu vetvetja!

Ujori

Image

Nëse gjithmonë keni ndjerë dëshirën për të shkruar, tani është koha ta bëni. Sigurisht që nuk ju mungon imagjinata! Problemi juaj mund të jetë që ju keni vështirësi ta merrni seriozisht prozën tuaj. Mos mendoni se jeni “Një Shkrimtar”. Thjesht shkruaj! Dhe mbi të gjitha, mos hezitoni t'i lini njerëzit të lexojnë ato që shkruani. Një grup shkrimtarësh në internet do të ishte një mënyrë e shkëlqyeshme për të nxjerrë në pah përfundimisht talentin tuaj për tu fshehur.

Peshqit

Image

Mund të keni disa hezitime të forta gjatë ditës. Ju mund të duhet të mbuloni të vërtetën, ose ndoshta ta thoni atë me zë të lartë. Nëse e thoni atë që ju mbetet në mendje, do të mbështeteni nga yjet, të cilët do t'ju ndihmojnë të formuloni idetë tuaja në një mënyrë që nuk do t'i shokojë njerëzit. Në fakt, juve madje mund t'ju duhet të ndryshoni edhe këndvështrimin tuaj.

Reagimi Juaj?

Facebook Conversations

Disqus Conversations