Sa të zjarrtë jeni sipas shenjës së Horoskopit
Fantazia dhe partneri ideal zbulojnë cilësitë e fshehura të karakterit tuaj. Zgjidhni shenjën tuaj të horoskopit!

Si fillim zgjidhni shenjën tuaj të horoskopit!

Sa të zjarrtë jeni sipas shenjës së Horoskopit

 1. Ju keni: Dashi

  Ju tërheqin aventurat e dashurisë, kurse në marrëdhëniet seksuale dëshironi të bëni eksperimente në mënyra të ndryshme. Keni ambicie për dominim. Jeni të motivuar nga kënaqësia e menjëhershme seksuale dhe nuk e pëlqeni shumë dramën apo lojën emocionale.

 2. Ju keni: Demi

  Shenja më sensuale e horoskopit fshihet pas materializmit. Të pëlqen të japësh dhe zgjosh tek partneri dhe ato ndjesi tashmë të vdekura dhe të stimulosh fantazinë e tyre në këmbim të një kënaqësie maksimale për ty.

 3. Ju keni: Binjakët

  Jeni shumë tërheqëse, shpirtërore, mendjehollë, e hareshme, kureshtare dhe “shejtane” Jeni jashtëzakonisht imagjinare dhe do të marrësh guximin për të bërë seks në vendet më të pamundura.

 4. Ju keni: Gaforrja

  Dashnore romantike, e cila bazohet krejt në ndjenjat e saj të thella, nganjëherë të çuditshme, por edhe sensibile. Nëse ndjehen të dashuruar, qasja e tyre për të bërë dashuri është krijuese dhe sensuale, si dhe pasionante dhe epshore.

 5. Ju keni: Luani

  Jeni argëtues, krijues dhe bujare në dhomën e gjumit, por mund të bëhesh edhe dramatikë, nëse nuk ndihesh sikur je në qendër të vëmendjes. Ke një personalitet të mbushur me kontradikta dhe shpërthime emocionesh. Është pikërisht kjo pikë nga ku buron energjia jote shpërthyese seksuale.

 6. Ju keni: Virgjëresha

   Në shikim të parë jeni shumë e ashpër, e pajisur mirë me të gjitha mënyrat e mundshme të sjelljes. Natyrisht, pas këtyre pozave të ushtruara mirë fshihet dinjiteti dhe karakteri emocional Por, deri tek emocionet  tuaja subtile dhe pasioni për çlirimin nga “shtrëngimet e rënda” arrihet vetëm me durim të pafund, me dëshmi të përhershme dhe me dashuri pa rezervë.

 7. Ju keni: Peshorja

  Tërheqëse dhe artiste e këndshme, sipas nevojës e pandashme dhe e pastër, e turpshme dhe modeste. Kënaqet në bërjen e lojës dhe mirë i njeh mrekullitë e ndryshme të dashurisë për të pushtuar partnerin.

 8. Ju keni: Akrepi

  Keni tendencë të jeni tejet erotike, shpesh pak të çuditshme sepse asgjë nuk është jashtë kufijve të dëshirave tuaja pasionante. Dini të jeni shumë misterioze (tinëzake) dhe provokuese, por edhe emocionale

 9. Ju keni: Shigjetari

  Jeni flirtues, simpatikë, të dashur dhe intelektualisht interesantë. Seksi është vetëm ideja tuaj për një kohë të mirë. Jeni  të gjallë, aventureske dhe nuk keni frikë të provoni diçka të re. Pranon çdo lloj fantazie, vetëm me një kusht: të jenë eksituese dhe dëfryese

 10. Ju keni: Bricjapi

  Jeni të durueshëm dhe kënaqeni të kënaqni dhe joshni interesin e tuaj të dashurisë. Imagjinata juaj nuk ka nevojë për asnjë stimulues të jashtëm për t’u shprehur lirshëm. Ke një vizion të thjeshtë mbi kënaqësinë, që nuk mund të shkojë kurrë deri tek vuajtja.

 11. Ju keni: Ujori

  Jeni origjinale dhe inovative dhe ju pëlqen të provoni gjëra të reja si një mënyrë për të mbajtur interesante seksin. Dini të magjepsni me idetë tuaja të pazakonshme, me shprehje kreative, me gjerësi emocionale dhe me një fantazi të begatë të dashurisë dhe të seksit.

 12. Ju keni: Peshqit

  Të pëlqen edhe të bësh për vete të tjerët. Për sa i përket anës seksuale, të pëlqen t’ia lësh iniciativën partnerit dhe ta bësh atë të kuptojë që është ai që mbizotëron deri në momentin që nuk i ngelet gjë tjetër, por të pranojë që në të vërtetë je ti ajo që e bën këtë gjë. Jeni romantike, të dëshpëruar për një shok shpirti, i cili vlerëson më shumë rëndësinë e dashurisë sesa seksin

Reagimi Juaj?

Facebook Conversations

Disqus Conversations