Mercedes e planifikon largimin nga Formula 1, Hamilton pritet të kalojë te Ferrari
Ferrari po tenton të befasojë të gjithë në Formula 1, duke marrë pilotin e Mercedes dhe kampionin në fuqi, Lewis Hamilton.

Kampioni britanik e dominoi vitin që lamë pas në garën e makina, derisa tani duket se është shumë afër të bëhet pilot i markës së famshme botërore.

Në media është duke u raportuar se Mercedes po e planifikon largimin nga Fomula 1 dhe kjo do të ishte mundësi e artë për rivalin e tyre që ta marrë Hamiltonin.

Shefi ekzekutiv i Ferrari, Louis Carey Camilleri tha për media se Hamilton ka pasur “biseda” me kryetarin John Elkann.

“Është plotësisht e parakohshme – ne do t’i shikojmë opsionet tona në kohën e duhur dhe do të shohim se cila është më së miri”, ka thënë ai.

Formula 1 on Twitter

Kjo marrëveshje mund të realizohet në vitin 2021, derisa bisedimet mes të dyja palëve po vazhdojnë dhe gjërat janë në rrugën e duhur.

Hamilton aktualisht ka gjashtë tituj botëror në sportin që ka shumë adhurues, e që është vetëm një titull larg legjendës Michael Schumacher.

Reagimi Juaj?

Facebook Conversations

Disqus Conversations