Zyrtarët Indjan pretendojnë se kanë kapur pëllumbin spiun të Pakistanit
Zogu akuzohet se mbante një mesazh të koduar dhe u kap nga fshatarët afër kufirit Indian me Pakistanin.

Një pëllumb Pakistanez që dyshohet të jetë trajnuar për "spiunazh" është kapur në Indi ne kufi, thonë zyrtarët Indjan.

Ata thanë se zogu po mbante një "mesazh të koduar" dhe u kap nga fshatarët në Manyari, përgjatë kufirit Kashmir i cili ndan pjesën e kontrolluar nga India dhe Pakistani. Ndërkohë që agjensitë e sigurisë po përpiqen të deshifrojnë mesazhin.

Shefi i lartë i Policisë Kathua Shailendra Mishra tha se fshatarët ia dhanë pëllumbin policisë të Dielën pasi  fluturoi nga shtëpia e një gruaje Pakistaneze. Ai tha: "Një unazë u pa e bashkangjitur në njërën nga këmbët e pëllumbit me disa numra mbi të dhe një sinjal të ndezur.

Edhe pse asgjë e dyshimtë nuk u gjet mbas skanimit në x-ray të pëllumbit, policia e ka mbajtur pëllumbin nën arrest dhe e ka regjistruar si një "spiun i dyshuar" në ditarin zyrtar të policisë së zonës.

Reagimi Juaj?

Facebook Conversations

Disqus Conversations