10 shqiptarët më të famshëm në Instagram
Cilët janë shqiptarët më të famshëm në instagram
10 shqiptarët më të ndjekur në Instagram

Enca - 2.3 Miljon

Enca  - 2.3 Miljon

Enca ishte e para shqiptare që arriti shifrën e 1 milion ndjekësve në Instagram, ku së fundmi arriti një rekord të ri duke numëruar më shumë se 2 milion. 

Profili i  ENCA

Dhurata Dora - 2,2 Miljon

Dhurata Dora - 2,2 Miljon

Dhurata Dora ka për momentin 2.2 Miljon ndjekës. Kohëve të fundit ajo ka qenë tepër aktive përmes videoklipeve dhe koncerteve të shumta.

Profili i Dhuratës

Luana Vjollca - 2 miljon

Luana Vjollca  - 2 miljon

Luana Vjollca është e dyta që ka grumbulluar 2 milion ndjekës. 

Profili Luana Vjollcës

Xhensila Myrtezaj - 1.7 Miljon

Xhensila Myrtezaj - 1.7 Miljon

Pak para se të bëhej nënë, Xhensila ishte shumë aktive në muzikë, duke kapur Top5 me 1,7 miljon ndjekës.

Profili i Xhensilës

Dafina Zeqiri - 1,6 Miljon

Dafina Zeqiri - 1,6 Miljon

Kohët e fundit, Dafa nuk është shumë aktive në projekte muzikore, megjithëse së fundmi ka publikuar disa videoklipe dhe është kthyer në koncerte në Kosovë, Shqipëri dhe Diasporë.

Profili i Dafinës

Mozzik - 1,6 Miljon

Mozzik - 1,6 Miljon

Profili i Mozik

Elvana Gjata - 1,5 Miljon

Elvana Gjata - 1,5 Miljon

Elvana Gjata përveç fansave në Shqipëri, numëron edhe ndjekës të huaj për shkak të bashkëpunimeve me artistë ndërkombëtarë si producenti i mirënjohur Poo Bear, DJ i famshëm David Guetta, reperi Dolla $

Profili i Elvanës

Arilena Ara - 1.2 Miljon

Arilena Ara - 1.2 Miljon

Arilena arriti njohjen kombëtare në botën shqipfolëse kur fitoi sezonin e dytë të X Factor Albania në 2013. 

Profili i Arilenës

Bes Kallaku - 1.2 Miljon

Bes Kallaku - 1.2 Miljon

Profili i Besit

Nora Istrefi - 1.1 Miljon

Nora Istrefi - 1.1 Miljon

Profili i Norës

Reagimi Juaj?

Facebook Conversations

Disqus Conversations