Ja se çfarë po bëjnë legjendat e preferuara të memeve të internetit këto ditë.
Interneti është plot me meme që shfaqin njerëz të jetës reale dhe kafshë nga e gjithë bota. Por, a keni menduar ndonjëherë se si ata u bënë legjenda meme dhe si duken tani? Epo, nëse jeni, atëhere jeni në vendin e duhur. Shkoni poshtë për të zbuluar se si duken tani disa nga personazhet më të famshme të internetit.

1. Fëmija i Suksesit (Sam Griner)

1. Fëmija i Suksesit (Sam Griner)

Kjo meme u krijua në vitin 2007 pasi Laney Griner postoi një foto të djalit të saj, Sam i cili po përpiqej të hante rërë,.  Më herët, fotografia u bë e famshme si meme 'I Hate Sandcastles' por më vonë ndryshohet në, 'Success Kid . Që nga ajo kohë, fotografia është paraqitur në reklama të ndryshme, si mbrojtëse të ekranit Xbox etj. 

Sami është 13 vjeç tani dhe jeton me prindërit e tij

2. Macja Grumpy (Tardar Sauce)

2. Macja Grumpy (Tardar Sauce)

Tadar, e njohur gjithashtu si Grumpy Cat, u bë e famshme pasi disa nga fotot e saj u postuan në Reddit në fund të Shtatorit 2012. Ajo u bë virale për pamjen e saj të nevrikosur. Për fat të keq, Tadar ndërroi jetë në maj të vitit 2019 në moshën 7 vjeç.

3. Doge (Kabosu)

3. Doge (Kabosu)

Kjo meme u bë e njohur në 2013 pasi Shiba Inu, pronarja e Kabosu postoi një foto në blogun e saj personal. Kabosu tani është një yll në Instagram dhe është 15 vjeç.

4. Vajza e katastrofës (Zoe Roth)

4. Vajza e katastrofës (Zoe Roth)

Kjo foto ikonike u kap në 2004 nga babai i Zoe Roth, Dave Roth kur ajo po vëzhgonte zjarrfikësit që kontrollonin flakën dy blloqe larg shtëpisë së tyre në Karolinën e Veriut. Në vitin 2007, Dave hodhi këtë foto në një konkurs dhe çuditërisht, e fitoi atë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori. Tani, ajo po jeton larg internetit me familjen dhe miqtë e saj.

5. (Chloe)

5.  (Chloe)

Chloe u bë virale në 2013 pasi YouTuberi KAftC postoi një video të titulluar "Supriza e Lilit në Dizney Land" ku Chloe po reagonte ndaj lajmit të një udhëtimi të befasishëm që familja e saj vendosi të bëjë në Disneyland kur Chloe mendonte se po shkonte rrugës për në shkollë. Chloe bëri një fytyrë të tillë pasi dëgjoi lajmërimin , nuk ishte e sigurt se si të reagonte dhe kështu lindi kjo meme.

6. (Drew Scanlon)

6. (Drew Scanlon)

Të gjithë kemi hasur në këtë GIF me protagonist Drew Scanlon. GIF u xhirua në 2013 kur Drew ishte një prodhues videoje në Gaming Bomb, një uebfaqe e njohur lojrash. Gjatë një prej sesioneve të lojërave, Drew u kap nga kamerat duke parë kryeredaktorin e tij që luante  Starbound, një lojë dy-dimensionale aksion-aventurë. Reagimi gazmor i Drew u bë meme..

7. Fshehësi i Dhimbjes (András Arató)

7. Fshehësi i  Dhimbjes (András Arató)

Fotoja e modelit të moshuar  András Arató me një shprehje të fytyrës që duket se tregon dhimbjen e shtypur u bë virale në të gjithë internetin në vitin 2011. Në vitin 2019, Arató u bë fytyra reklamuese e Coca-Cola në Hungari dhe në vitin 2020, ai luajti në edicionin Hungarez të Masked Singer (i njohur në Hungari si Álarcos énekes). Arató aktualisht jeton në Budapest me gruan e tij Gabriella dhe djalin e tij.

8. Fatkeqi Brian (Kyle Craven)

8. Fatkeqi Brian (Kyle Craven)

Kjo foto u kthye në një meme në 2012 pasi Ian Davies ngarkoi një foto të mikut të tij Kyle Craven në Reddit me mbishkrimin "Bën provimin e patentës... merr gjobën e parë ”. Me sa duket, para se të bënte foton, Kyle fërkoi fytyrën e tij me një triko për ta bërë të kuqe dhe dha një buzëqeshje të pakëndshme e cila në fund të fundit u bë një meme virale. Kjo meme zakonisht përdoret për të përshkruar ngjarje të pafat, të sikletshme dhe tragjike. Craven tani jeton në qytetin e tij në Ohio me gruan dhe qenin e tij. Dhe, ai punon si menaxher në ndërmarrjen tregtare të babait të tij.

9. Përpjekja për të mbajtur një pordhë pranë një vajze të bukur në klasë (Michael McGee)

9. Përpjekja për të mbajtur një pordhë pranë një vajze të bukur në klasë (Michael McGee)

Kjo meme doli në 2014. Foto u bë virale pasi përdoruesi i Reddit postoi një foto me titullin "Duke u përpjekur të mbash një pordhë pranë një vajze të bukur në klasë". Dy vjet më parë, McGee ishte në shkollën të mesme ku trajnohej në një akademi të mediave transmetuese.

10. Problemet e Parë Botërore (Silvia Bottini)

10. Problemet e Parë Botërore (Silvia Bottini)

Në rast se nuk e dinit, kjo grua nga memet e 'First-World Problems' është në fakt një aktore italiane e vlerësuar gjithashtu edhe modele.

11. (Laina Morris)

11. (Laina Morris)

Kjo meme ka lindur në 2012 kur YouTuber Laina Morris postoi një video të interpretimit të një versioni parodi të 'Boyfriend' të Justin Bieber. Megjithëse pasi fitoi shumë popullaritet të madh, Morris u desh të merrej me çështje serioze të privatësisë. Në 2019, ajo më në fund la YouTube për të mirë për të qëndruar larg vëmendjes.

12. Ufot duhet të fajësohen për gjithçka (Giorgio Tsoukalos)

12. Ufot duhet të fajësohen për gjithçka (Giorgio Tsoukalos)

Giorgio është një shkrimtar, ufolog, prezantues TV dhe producent i lindur në Zvicër. Ai ishte i njohur gjerësisht për paraqitjet e tij në serinë televizive "Aliens Ancient". Ai është ende pjesë e shfaqjes.

13. Djersitja (Jordan Peele)

13. Djersitja  (Jordan Peele)

Kjo GIF / fotografi e famshme u krijua në 2013, pas premierës së sezonit të 3-të të "Key and Peele" të transmetuar në SH.B.A. Episodi nga ku u kap meme përfshin një skenë ku një personazh i luajtur nga Jordan Peele djersitet me nervozizëm kur e dashura e tij përballet me të për zakonet e tij në internet. Që nga ajo kohë, ai ka fituar popullaritet të jashtëzakonshëm në Instagram.

14. Scumbag Steve (Blake Boston)

14. Scumbag Steve (Blake Boston)

Kjo foto u postua për herë të parë në Reddit në Janar 2011 dhe është nga një kopertinë albumi me emrin "Ma Gangsta". Fotografia kap një djalë të quajtur Blake Boston, i njohur gjithashtu si "Weezy B." Tani, ai është i martuar dhe është baba i dy djemve.

Reagimi Juaj?

Facebook Conversations

Disqus Conversations